Mięśnie kegla

Coraz to więcej pań, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Relaksacja mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć bardzo prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia dają w owym czasie lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które należy następnie jak na ogół powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Sporo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.