Władze Krakowa

Głównym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie miasta są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby aut na krajowych ulicach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Wśród innych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski działania
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.