Jak się żyję w Krakowie?

Wśród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się do przodu.
Korzystne transformacje w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Bardzo pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne działanie w obszarze zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się wykonuje. Natomiast Kraków rozwija się z każdym miesiącem. Zmiany w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie część zmian, które pomagają krakusom pełniej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków zmienia się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Moc Krakowa idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie miejsca inspirują przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane dzięki radnym projekty nie tyczą się tylko samego środka Krakowa, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. W związku z tym lepiej nie uskarżać się lecz dostrzec zmiany w które obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość zachowania tempa innowacji – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski prezydent